Czy warto kupować tanie OC

Ubezpieczenie OC w CUK http://cuk.pl/samochod/ubezpieczenie_oc

OC to ubezpieczenie podstawowe, który musi posiadać każdy właściciel pojazdu, który ma numer rejestracyjny. Towarzystw ubezpieczeniowych na rynku jest bardzo dużo, oferują różnego rodzaju ubezpieczenia dodatkowe.

W chwili obecnej bardzo mało jest ofert samego ubezpieczenia OC bez dodatkowych „usług” zwykle są one w pakiecie z ubezpieczeniem assistance. Czym powinniśmy się kierować wybierając polisę? Czy warto kierować się tylko i wyłącznie niską ceną? Oczywiście niekoniecznie musi być tak, że oferent, który ma najkorzystniejszą cenę ma najgorszą ofertę, ale warto przemyśleć swoją decyzję i sprawdzić oferty u tych ubezpieczycieli, którzy są już jakiś czas na rynku i cieszą się dobrą lub nawet lepszą opinią od pozostałych.

Dlaczego jest to tak ważne? Może przytrafić się sytuacja, że podczas kolizji z innym kierowcą ten będzie miał ubezpieczenie w mało rzetelnej firmie, która za wszelką cenę będzie próbowała obniżyć wartość odszkodowania lub całkowicie odmówić jego wypłacenia. To wystarczający argument do tego by korzystać z usług tylko sprawdzonego ubezpieczyciela.

Warto wcześniej zapoznać się, czy oferta dotyczy tylko polisy OC czy również ubezpieczeń dodatkowych, jeśli tak to, jakich i jaka jest odpowiedzialność ubezpieczyciela. W Internecie znajdziemy wiele kalkulatorów, w których możemy sprawdzić ceny oraz zakres usług.

Niezbędne są oczywiście takie dane jak ubezpieczany samochód, data, od kiedy kierowca posiada uprawnienia do prowadzenia samochodu, posiadane zniżki..